Siatkarska akademia z Piotrem Gruszką. Odcinek 3 - odbicie sposobem dolnym

Polscy kibice znają siatkówkę jak mało kto! Bowiem to właśnie w tej dyscyplinie osiągamy tak wielkie sukcesy już od lat.

Piłka siatkowa to gra zespołowa, w której liczą się nie tylko siła, wyskok czy sprawność, ale również dobre opanowanie techniki gry. Dzięki jej prostym zasadom w siatkówkę grać może praktycznie każdy, dlatego ćwiczymy ją w szkole już od najmłodszych lat. 

Do ćwiczeń przygotuj:
  • wygodny strój sportowy
  • piłka do siatkówki
  • nakolanniki siatkarskie lub mata do ćwiczeń
  • kijek lub pachołek

Zanim jednak nauczymy się serwować i atakować piłkę niczym zawodowcy, skupimy się na podstawach które będą doskonałą bazą do dalszej nauki gry w siatkówkę. Cały cykl naszej siatkarskiej akademii zaprezentuje Monika Pyrek pod okiem wyjątkowego eksperta, jednego z najwybitniejszych siatkarzy w historii, wieloletniego kapitana naszej kadry, Piotra Gruszkę. 

W odcinku numer trzy kontynuujemy naukę różnych technik odbicia. Za nami już odbicia sposobem górnym, a dziś czas na naukę odbicia sposobem dolnym. Ten rodzaj odbicia jest niezwykle istotny szczególnie w grze w obronie. Na jego prawidłowe wykonanie składa się szereg elementów oraz poprawna praca nie tylko rąk ale praktycznie całego ciała.

Zaglądajcie do nas często, już niedługo kolejne odcinki naszej siatkarskiej akademii. Zapraszamy!


Pozostałe odcinki serii siatkarskiej akademii z Piotrem Gruszką:

  1. Odcinek 1 – Rozgrzewka, stabilizacja i reakcja
  2. Odcinek 2 – Odbicie sposobem górnym.

Udostępnij wideo Instruktaż

;