logo

Siatkarska akademia z Piotrem Gruszką. Odbicie sposobem górnym

Polscy kibice znają siatkówkę jak mało kto! Bowiem to właśnie w tej dyscyplinie osiągamy tak wielkie sukcesy już od lat. Piłka siatkowa to gra zespołowa, w której liczą się nie tylko siła, wyskok czy sprawność, ale również dobre opanowanie techniki gry. Dzięki jej prostym zasadom w siatkówkę grać może praktycznie każdy, dlatego ćwiczymy ją w szkole już od najmłodszych lat.

 

Do ćwiczeń przygotuj:
  • Wygodny strój sportowy
  • piłkę siatkową
  • Balon

Zanim jednak nauczymy się serwować i atakować piłkę niczym zawodowcy, skupimy się na podstawach które będą doskonałą bazą do dalszej nauki gry w siatkówkę. Cały cykl naszej siatkarskiej akademii zaprezentuje Monika Pyrek pod okiem wyjątkowego eksperta, jednego z najwybitniejszych siatkarzy w historii, wieloletniego kapitana naszej kadry, Piotra Gruszkę.

W odcinku numer dwa podejmiemy temat najbardziej powszechny w grze w piłkę siatkową czyli odbicia sposobem górnym. Prawidłowe opanowanie tej podstawowej umiejętności siatkarskiej jest kluczowe dla dalszej nauki i późniejszej gry. Zaglądajcie do nas często, już niedługo kolejne odcinki naszej siatkarskiej akademii. Zapraszamy!

Udostępnij wideo Instruktaż

;