O PROJEKCIE

KINDER Joy of moving to program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu realizowany przez Grupę Ferrero w ponad 20 krajach na całym świecie, w tym od 2007 roku również w Polsce. Celem programu jest szeroko rozumiana edukacja sportowa oraz promocja aktywnego stylu życia wśród młodego pokolenia i ich rodzin.

Obecnie w Polsce na program KINDER Joy of moving składa się aż siedem ogólnokrajowych i całorocznych projektów edukacyjno-sportowych, opartych na metodologii JOY OF MOVING. Wszystkie realizowane są przez Grupę Ferrero we współpracy z partnerskimi organizacjami sportowymi - Polskim Komitetem Olimpijskim, Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, Polskim Zawiązkiem Tenisowym, Polskim Związkiem Żeglarskim i Fundacja Moniki Pyrek oraz pod honorowym patronatem instytucji państwowych - Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministra Edukacji i Nauki.
Tak szeroka obecność programu KINDER Joy of moving w naszym kraju powodowana jest chęcią pokazania najmłodszym, że każda dyscyplina sportu niesie ze sobą wiele radości, a próbowanie różnych form aktywności może pozytywnie wpływać na nasz rozwój i samopoczucie.

Inicjatywa Ferrero odpowiada na trzy cele Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju do 2030, stworzonej przez ONZ: dobre zdrowie i jakoś życia (3), dobra jakość edukacji (4) i partnerstwo na rzecz celów (17).

W 2018 roku Grupa Ferrero rozpoczęła współpracę z Moniką Pyrek oraz prowadzoną przez nią Fundacją. Olimpijka stała się ambasadorką programu KINDER Joy of moving, a fundacyjny projekt alternatywnych lekcji WF stał się jego częścią!

KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF to ogólnopolski projekt edukacyjno-sportowy dedykowany dla uczniów (klasy 4-8)

oraz nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół podstawowych. Dwa razy w roku - jesienią i zimą, zespół Fundacji Moniki Pyrek wyrusza w trasę po Polsce, aby inspirować młode pokolenie do dołączenia do kultury ruchu. W czasie KINDER Joy of moving Alternatywnych lekcji WF łączymy sportową zabawę z nowymi technologiami, udowadniając, że WF JEST SUPER! Projekt cieszy się niezwykłą popularnością wśród uczniów oraz jest doceniany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Dlatego też, kolejnym etapem we współpracy Grupy Ferrero z Fundacją Moniki Pyrek była rozbudowa alternatywnych lekcji WF o e-platformę, której hasło brzmi: BAW SIĘ SPORTEM, GDZIEKOLWIEK JESTEŚ!

Co znajdziecie na KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF e-platformie?

Zespół Fundacji Moniki Pyrek we współpracy z doświadczonymi instruktorami, specjalistami z zakresu edukacji olimpijskiej oraz sportowcami opracował serię materiałów edukacyjnych: od nagrań z instruktażem ćwiczeń, przez przez prezentację różnych dyscyplin sportu, zestawy gier i zabaw ogólnorozwojowych dla najmłodszych, quizy wiedzy, testy sprawnościowe, aż po podcasty i webinaria z udziałem Mistrzów Sportu.

Do kogo kierowana jest KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF e-platforma?

Dzięki różnorodności opracowanych treści e-platforma jest dla każdego! Zarówno Rodzicie, jak i Nauczyciele znajdą na niej mnóstwo inspiracji! Co ważne dostęp do KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF e-platformy jest całkowicie bezpłatny!

Patronat honorowy nad projektem KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF e-platforma objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki, Minister Edukacji i Nauki oraz Polski Komitet Olimpijski. Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.