Jesienne gry i zabawy dla całej RODZINY!

Na zewnątrz jesienna aura, a Wy chcielibyście spędzić ten dzień z rodziną na sportowo? Nie rezygnujcie ze swoich planów! Prezentujemy 3 gry i zabawy, w które możecie zagrać w domu, a do ich przygotowania nie potrzebujecie wiele! Sznurki, kartki papieru, kilka balonów, taśma i do dzieła! 

Koniecznie podzielcie się z nami efektami Waszej rodzinnej zabawy, powodzenia!

MŁYNEK

Przybory: kreda, 6 talerzyków papierowych

Przygotowanie: na podłodze wyklejamy taśmą cztery krzyżujące się ze sobą linie, przecinające się w środkowym punkcie. Każda długości 2 metrów. Do gry zbieramy się w zespoły 2-osobowe.

Każdy z zespołów otrzymuje 3 talerzyki. Jeden zespół oznacza je krzyżykami, drugi swoje talerzyki oznacza kółkami.

Przebieg: po wylosowaniu pierwszeństwa startu zawodnik pierwszej drużyny ustawia jeden talerzyk na końcu wybranej przez siebie linii lub na środku w miejscu krzyżowania się linii. Następnie zawodnik z drugiej drużyny kładzie talerzyk w dowolnym, nie zajętym miejscu. Kolejno w ten sam sposób postępują drudzy zawodnicy każdej z drużyn. W momencie gdy wszystkie talerzyki zostaną już ułożone na końcach linii i/lub
w środku zawodnicy kolejno przestawiają swoje talerzyki tak aby utworzyły one jedną linię pionową, poziomą, ukośną – jak w tradycyjnej wersji zabawy w „Kółko-Krzyżyk”. Wygrywa zespół, który jako pierwszy ułoży swoje talerzyki w jednej linii.


PĘKACIELE BALONÓW

Przybory: 4 balony, 4 cienkie sznurki długości ok. 1m każdy

Przygotowanie: nadmuchać 4 balony i każdy z nich zawiązać jedną końcówką sznurka

Przebieg: Każdy zawodnik przywiązuje do swojej jednej nogi, balon na sznurku (na wysokości kostki). Na sygnał startu, każdy z zawodników próbuje przebić balon przeciwnika nogą, uważając jednocześnie aby jego balon nie został pęknięty przez innego zawodnika. Wygrywa zawodnik, któremu jako ostatniemu uda się zachować swój balon.


WIELKIE ŁOWY

Przybory: 2 kijki ok 1m długości, 2 sznurki, 2 magnesy, taśma dwustronna,
10 karteczek, 10 spinaczy

Przygotowanie: 1 koniec sznurka przywiązać na końca kijka. Do drugiego końca sznurka przywiązać lub przykleić taśmą dwustronną magnes. Na kartkach rysujemy ryby, a następnie na każdą kartkę nałożyć spinacz i rozłożyć wszystkie narysowane ryby na podłożu w odstępach.

Przebieg: Zadanie zawodników jest zebranie przy pomocy swojej „magnesowej wędki” jak największej liczby papierowych rybek. Po każdej „złowionej” rybie uczestnik zdejmuje ją z wędki i odkłada. Wygrywa zawodnik, który zbierze najwięcej rybek.

Udostępnij artykuł

;