logo

Sportowa gra planszowa dla całej rodziny – pobierz i graj w domu!

Jeśli interesujesz się lekkoatletyką i nie tylko, a jednocześnie chcesz spędzić wesoło czas, weź udział w naszym „biegu przez przeszkody” – grze planszowej, w której liczy się nie tylko szczęście, ale także wiedza i sprawność fizyczna. Zupełnie jak w prawdziwym sporcie!

Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejną atrakcję – sportową grę planszową. Poniżej do pobrania jest prawie wszystko, czego potrzebujesz: plansza, pionki i karty zadań. Jedyne co musisz zrobić, to przygotować kostkę do gry, wydrukować materiały i powycinać pionki.

O co chodzi w zabawie?
Na początku ustalacie czas trwania rozgrywki poprzez określenie liczby okrążeń, jaką gracze muszą pokonać. Następnie ustalacie kolejność graczy - decyduje o tym rzut kostką. Przed główną rozgrywką czeka nas bardzo ważny element - rozgrzewka.
Tor rozgrzewkowy ma 6 pól, a gracz, który pokona go jako pierwszy, wkracza na główny stadion i może wybrać swój tor. Od tego momentu zaczyna się prawdziwa zabawa. Nie obędzie się oczywiście bez przeszkód - czekają na Was wyzwania w formie pytań oraz zadań do wykonania.
Wygrywa gracz, który pokona określoną liczbę okrążeń w najkrótszym czasie.

Szczegóły gry w załączonych materiałach.

Dobrej zabawy!

Materiał pomógł stworzyć
Radosław Nawrot

dziennikarz sportowy z Poznania, autor książek, komiksów i publikacji o tematyce sportowej m.in. serii "Słynni polscy olimpijczycy". Laureat teleturnieju "Wielka Gra".

Udostępnij artykuł

;