Siatkarska akademia z Piotrem Gruszką. Odcinek 4 – gry i zabawy

Polscy kibice znają siatkówkę jak mało kto! Bowiem to właśnie w tej dyscyplinie osiągamy tak wielkie sukcesy już od lat.

Piłka siatkowa to gra zespołowa, w której liczą się nie tylko siła, wyskok czy sprawność, ale również dobre opanowanie techniki gry. Dzięki jej prostym zasadom w siatkówkę grać może praktycznie każdy, dlatego ćwiczymy ją w szkole już od najmłodszych lat. 

Do ćwiczeń przygotuj:
  • Piłki do siatkówki - po jednej na ćwiczącego
  • Pachołki niskie - po jednym na parę
  • Pachołki / słupki wysokie - po jednym na ćwiczącego

Zanim jednak nauczymy się serwować i atakować piłkę niczym zawodowcy, skupimy się na podstawach, które będą doskonałą bazą do dalszej nauki gry w siatkówkę. Cały cykl naszej siatkarskiej akademii zaprezentuje Monika Pyrek pod okiem wyjątkowego eksperta, jednego z najwybitniejszych siatkarzy w historii, wieloletniego kapitana naszej kadry, Piotra Gruszkę.

Prezentujemy odcinek numer 4, który kończy pierwszą serię siatkarskiej akademii. Za nami nauka rozgrzewki, podstawy odbić sposobem górnym oraz sposobem dolnym. Ale jak wiecie, siatkówka to sport drużynowy, dlatego dziś zadbamy o właściwą integrację w zespole z jednoczesnym doskonaleniem naszych siatkarskich umiejętności. Przed nami gry i zabawy w iście siatkarskim stylu! Do zabawy zapraszamy każdego, a do przygotowania zajęć potrzebujemy jedynie podstawowy sprzęt. Powodzenia i dobrej zabawy!


Pozostałe odcinki serii siatkarskiej akademii z Piotrem Gruszką:

  1. Odcinek 1 – Rozgrzewka, stabilizacja i reakcja
  2. Odcinek 2 – Odbicie sposobem górnym.
  3. Odcienk 3 – Odbicie sposobem dolnym.

 

Udostępnij wideo Instruktaż

;